AA
Yozgat’taki Çamlık Milli Parkı, gece başlayan kar yağışının ardından etraf beyaza büründü.
![](https://trthaberstatic.cdn.wp.trt.com.tr/resimler/2196000/2197005.jpg)
1
Kar yağışının etkili olduğu Yozgat`ta Çamlık Milli Parkı`na çıkan bazı vatandaşlar, kar manzarasında fotoğraf çektirdi, çocuklar kartopu oynadı.
![](https://trthaberstatic.cdn.wp.trt.com.tr/resimler/2196000/2197007.jpg)
2
Karayolları ekipleri, kar küreme ve temizlik çalışması yaptı.
![](https://trthaberstatic.cdn.wp.trt.com.tr/resimler/2196000/2197006.jpg)
3
Sarıhacılı Mahallesi`nde çiftçi Tülay Durak, gazetecilere, kar yağışına sevindiklerini belirterek, “Uzun zamandır kar yağmıyordu, yağması ekinlere çok iyi oldu. Çok sevindik, çok mutluyuz.” dedi.
![](https://trthaberstatic.cdn.wp.trt.com.tr/resimler/2196000/2197009.jpg)
4
Hasan Can Durak da “Bu yıl kar az yağdı. Kar yağışı mutluluk getirdi. Kar çiftçi için mutluluk demektir. Meralarda ot bol olacak, ekinlerimiz Allah`ın izniyle iyi olacak.” diye konuştu.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz